gastriit 18.02.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, gastroskoopias sain diagnoosiks gastritis erosiva.
Mao kõigis osades on difuusne limaskesta turse ja hüpereemia, antrumis esinevad erosioonid. Ravin omepiga.
Tahaksin küsida, et kui tõsine see on? Ja kas sellest on võimalik tereks saada? Mida ma peaksin sööma? Mul on alahappesus.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Erosiivne gastriit on mao limaskesta pindmine põletik. Selle tekkepõhjuseks võib olla stress, alkoholi või ka teatud ravimite (ibuprofeen, diklofenak, aspiriin jms) tarvitamine. See seisund on ravitav maohapet pärssivate ravimitega, nagu näiteks Omep. Juhul kui eelpoolnimetatud mao limaskesta kahjustust esilekutsuvad faktorid jäävad püsima, võib haigus edaspidi uuesti tekkida ja vajada uut ravikuuri.
Toitumine peab olema mitmekesine ja tasakaalustatud, kindlasti peab sööma hommikusööki ja pole soovitav jätta pikki toiduvahesid. Mõnikord võivad kaebusi süvendada praetud ja vürtsikad toidud ning gaseeritud joogid.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst