Probleem maoga ja selle raviga. 20.03.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Anestesioloog ei võta mind operatsioonile,kuna maos on põletik.Pilt on järgmine,et võtan pikemat aega kroonilise haigusega kangeid valuvaigiseid.Neurotiin,Tramatool,Betiral.Nendele veel lisaks vererõhu rohud ja mao kaitse Controloc.Maos on mingi koht limaskestata turses ja põletikuga.Ongi mure,et kas oleks sellises olukorras maole mingit ravi,et ükskord pääseks ikka jalaga operatsioonile. Ette tänades.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Controloc ongi mao kaitseks ja raviks. Kui maobakterit, Helicobacter pylorit ei ole leitud, siis sellest piisab, vastasel juhul aga kolmikravi. Otsustab arst. Betiral on üsna krõbe rohi, mis võib magu kahjustada. Ehk saab seda asendada maosõbralikuma paratsetamool+kodeiin ravimiga. See mao limaskesta kerge põletik ei ole op-i vastunäidustus.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi