Higinäärme põletik? 22.10.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere1
Minu mure seisneb selles,et neljapäeval tekkis kaenla alla valulik sõlm,mis minumeelest tekkimise hetkest kuni siiani on ka natukene suurenenud. Katsudes on umbes hernetera suurune ja valulik. Kui tõstan käe ülesse on ka sõlmeke/munake silmaga nähtav.
Käisin sellega eile õhtul ka traumapunktis kuna lisandus palavik 37,7C,täna hommikul palavikku ei olnud. Sealne kirurg heitis pilgu peale (ei katsunud sõlme) ja ütles,et seda tuleb antibiootikumiga ravida. doktor oli napisõnaline ja kirjutas välja ravi Doxy-M-ratiopharm 100 mg.
Täna hommikul pöördusin oma perearstikeskusesse,kuna aga löögile ei pääsenud rääkisin oma mure ära registraatorile.Tema andis mulle paberi vereanalüüsile. vastuseks sain,et põletikku ei näita.Ja veresete oli 25,registraator arutas ka perearstiga ja arst oli öelnud ,et praegu ravi vajadust tema ei näe.Kui paremaks ei lähe,et siis paneksin aja ja läheksin näitaksin ennast.
mina aga ostsin tabletid välja. Mida teie soovitaksite-kas tabl. ära võtta ja siis Arstile minna või teha viinakompressi nagu soovitati ja oodata/vaadata mis saab?Olgu õeldud,et mina ütlesin ,et tegu on ilmselt lümfisõlmega,aga analüüsi teinud töötaja vaatas mind üle ja arvas,et lümfisõlm niimoodi ei tule ülesse kuna see koht ka natuke punetab siis ütles verd võtnud töötaja,et see on higinääre.
Mida Teie asjast arvate? sai pikk ja võib-olla pisut segane kiri aga loodan,et Te saate aru milles minu mure seisneb! Aitäh

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ehk karvanääpsupõletik või higinäärmepõletik. Kui palavik puudub ja üldnähud samuti ja veri korras siis on kombeks seda punni küpsetada ja jälgida. St. kampriõli või ihtüooli vm taolise toimega kompress. Võimalik, et kolle paraneb või küpseb mädapaiseks mida avatakse tuimestusega.
Seda ma arvan.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi