kuklavalu 24.05.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere dr.
Juba aasta on mul hommikuti ärgates pakitsev valu kukla piirkonnas. Vajutades mõnikord nn. kukla lohkudesse, tunnen selle valulik olevat. Teen mõnikord kerget massaashi, joon kohvi ja hakkan liikuma. Siis see tuim valu kaob. Samas on mul nn. tinnitus kõrvades, millele sain Lasnamäe polikl. ravikuuri talvel. Arst soovitas korrata, kuna siiani pole aidanud.
Minu küsimus: kas need kaks nähtu on omavahel seotud ja millise arstiga peaksin konsulteerima? Vanus 59.

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Valu kukla piirkonnas on sageli seotud kaela närvijuurte põletikuga.
Tinnutusega tegelevad nina-kõrva-kurguarstid.
Momendil oleks vist veidi spekulatiivne neid asju omavahel seostada,
kuid soovitan konsulteerida lisaks oma perearstiga ka neuroloogi ja
nina-kõrve-kurguarstiga.

Lugupidamisega,
dr. Eero Merilind
perearst