doonorlus 20.05.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Meie asutuses korraldatakse aeg-ajalt doonoripäevi. Mina seni verd andmas käinud

ei ole, aga tahaks mõnikord täitsa minna. olen ju reesusnegatiivne ja tean, et mu

veregruppi on vahel väga vaja (raadiostki on vahel öeldud). Olen 30. a naisterahvas.

Probleemiks on aga see, et mu vererõhk on normaalselt 100-110/60-70. Kui alla saja

on, siis hakkab juba paha. kas doonorivere andmine on minu jaoks välistatud või teeks see just kasu mingil määral?

Doonoriks igatseja.

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija

Oluliseks vastunäidustuseks doonoriks olemisele on madal hemoglobiini tase,

teatud haigused ( HIV, süüfilis, maksahaigused jt). Soovitan küsida

konkreetselt doonorikabineti arsti käest. Üldjuhul madal vererõhk

doonoriks olemisele vastunäidustatud ei ole.

Lugupidamisega,

dr Eero Merilind

perearst