doonorlus 21.10.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Kas võib olla doonoriks 43 aastane mees, kellel on 12 sõrme soole 8mm haavand? kuidas mojutab vere andmine haigust? Kui tihti tohib anda verd sellise haigusega. Veregrupp on reesus negatiivne. On siianii igal aastal andnud verd 4-5 korda. Tänades Tiit

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Tiit
Arvan, et võite olla doonor küll. Doonorlus peaks üldjuhul ka stimuleerima vereloomet ja turgutama nii ka kogu organismi. Ka haavandile peaks see kõik mõjuma soodsalt.
Head tervist soovides Madis Veskimägi