südamelihaste põletik 23.04.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kuna enam rubriik südamehaigused alla küsimusi esitada ei saa, siis ehk saaks teilt vastuse. Mul on kõik süptomid, mis viitavad südamelihaste põletikule ja tekkinud tänu tihedale sportimisele. Kohati on rinnus päris valus, aga sportimisest ka ei tahaks loobuda,et seega tahaks teada, mis ootab mind ees kui põletik süveneb rohkem või ta ei süvenegi. Räägitakse, et tervisesport on kasulik südame, aga liiga tihe sportimine, siis koormab liiga südant, seega kas see lühendab eluiga. Ette tänades Marje(25)

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud Marje.

Teie küsimus on liiga spetsiifiline - soovitan pöörduda ikkagi

kardioloogi poole. Samas ei saa ma päris täpselt aru, kas südamelihase

põletiku diagnoosi olete endale pannud ise või siiski kardioloog.

Tervisespordi all mõeldakse kehalist tegevust, mille järgselt inimese

enesetunne on hea. Kui sportimise järgselt südames pistab, siis ei

pruugi alati tegemist olla südamelihase põletikuga, vaid valesti valitud

koormuse või harjutustega. Soovitan oma treeningprogramm üle vaadata

koos mõne eriharidusega inimesega (treeneriga).

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst