perearsti vahetus 04.03.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Kuidas on võimalik perearsti vahetada, millised sammud selleks tegema peab? Kui tean polikliinikut, kust perearsti leida tahan, siis mis järgmiseks? Kuidas tean, kes on antud polikliinikus perearstid, kust saan infot nende kvalifikatsiooni kohta jne?

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Perearsti valik on oluline küsimus. Perearsti valikust sõltub suhteliselt

palju. Infot perearstide kohta saate Perearstide Seltsist. Kui tegemist on

Perearstide Seltsi liikmega, siis juba see on arsti kvalitatiivsuse

näitaja. Soovitan käia perearsti juures nn tutvumisvisiidil ning rääkida

temaga ning kokku leppida Teie jaoks olulised asjad - ravi põhimõtted,

visiiditasud, koduvisiitide tegemine, vastuvõtule registreemise

põhimõtted, kas perearst saab üldse Teid oma nimistusse võtta või on tema

nimistu juba täis. Samas soovitan uurida ka oma tuttavate ja sugulaste

käest, millised on nende kogemused arstidega. Perearstid ei pea ilmtingimata

vastu võtma polikliiniku ruumides, võib-olla on uued perearstikeskused

hoopis mujal. Uurige seda.

Edu ja head perearsti soovides,

dr. Eero Merilind