perearsti vahetus 27.02.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Sooviksin teada saada kui tihti saab vahetada perearsti? Kati

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Perearsti vahetus on paratamatu kui inimene vahetab põhjalikult elukohta. Üldjuhul perearsti ei soovitaks vahetada. Põhjus on selles, et nii Teie kui arst on omaette isiksused ja soovitan väga leida ühine keel ja võimalikele arusaamatustele lahendused. Sage arstivahetamine toob kaasa Teile negatiivse kuulsuse, nii et ükski tohter enam ei vaevu Teiega väga tõsiselt tegelema vaib kipub suunama ühe, teise ja kolmanda tohtri juurde. Lõpuks on patsiuent nii õnnetu oma hädadega. Kõik on aga alguse saanud võibolla vahest liigakergesti solvumisest, jäikusest suhetes. Otseselt Teie küsimusele vastates saab vahetada perearsti 2 korda aastas.
Head tervist soovides Madis Veskimägi