Täppverevalumid 28.08.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Mure järgmine: 3-kuu jooksul (3-l korral)on aeg ajalt kätele(kaenlaalusest käe väliskülje poole) tekkinud piki kätt täppverevalumite kogum.U. 2 cm laiuses ja 5 cm pikkuses. Pisikesed punakas- lillakad täpid, nagu nōelatorked. Ei tähelda, et oleks tekkinud mingi trauma tagajärjel, pigem iseeneslikult. Kaovad mōne päevaga-hägustuvad. Vereproovis viimati PLT 194, eelnevalt vaatasin, et näitaja on olnud 230. Kas vōib olla verevalumite tekkimine seoses näitaja vähenemisega, vōi peaks siiski sümptomite tekkimiseks olema näitaja päris alla normpiiri. Kas vōib tegu olla mōne verehaiguse algusega. Igemed on ka aeg ajalt veritsenud, kuid seda juba siis ka ,kui vereproovis PLT normis. Olen mures. Tänan, kui leiate aega vastata.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Kui Teie vereproovis oli PLT 194, siis see tähendab, et Teie trombotsüütide ehk vereliistakute hulk on normaalne. Täppverevalumite tekkeks ei pea alati olema trombotsüütide hulk allapoole normi, problem võib tekkida ka siis kui trombotsüüdid ei funktsioneeri normaalselt. Trombotsüütide funktsiooni häiret võivad põhjustada väga erinevad haigused sh. verehaigused ja seisundid, aga ka teatud ravimid nagu aspirin, ibuprofen, diklofenak jne.
Soovitan Teil nõu pidada oma perearstiga, kas Teie puhul tuleks kõne alla mõni eelpool loetletud põhjus. Mõistlik oleks kontrollida lisaks kliinilisele vereanalüüsile ka neeru- ja maksafunktsiooni näitajaid ning vajadusel ka teisi hüübimisnäitajaid. Vajadusel tuleks konsulteerida hematoloogiga.

lugupidamisega

Kristi Otsmaa
perearst
Confido Erameditsiini Keskus