Jalale tekkinud kogu punaseid/lillakaid täppe. 28.06.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Mind on muretsema pannud punased/lillakad täpid jalal mille avastasin peale sügamist. Kas tegu võib olla täppverevalumitega? Mis tavaliselt tekitab sellist ärritust nahal ja kas selle põhjuseks võib olla sügamine?

Tänud,

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
pildi järgi tundub, et sügatud on kõrvalolevat putukahammustust ja tõepoolest need väiksed täpid on täppverevalumid (kui Te vajutate sinna peale klaasi, siis on täppverevalum ka läbi klaasi näha ja ära ei kao, erinevalt harilikust lööbest). Intensiivse kraapimisega võib küll sellise tulemiseni jõuda - kuid kui selline tulemus ei jää ühekordseks ja selliseid verevalumeid tekib ka teistes kehapiirkondades või spontaanselt olulise traumata, siis tasub oma perearstiga nõu pidada.
Tervitades
Le Vallikivi