Rauapuudus 12.07.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Lasin enda algatusel testida enda ferritiini taset ning tulemus oli 27. Kuigi normiks peetakse naistel 10-150 on 27 selgelt skaala alumises osas. Ning kuna mul on ka hemoglobiin olnud madalam kui peaks (116) mulle tundub, et see viitab selgelt rauapuudusele organismis. Samuti on mul viimastel kuudel normaalsest suurem juuste väljalangemine.

Leidsin järgmise toidulistandi:
http://kmpharma.eu/et/florisene-naistele-juuksekasvu-taastamiseks.html

Endale jättis see hea mulje, sest seal on lisaks rauale ka C, B12 ja L-lüsiin, millest viimane peaks aitama raual imenduda.

1) Kas olemasolev info on piisav teie hinnangul, et arvata samuti mul rauapuudust? Või on mul vaja veel mingeid analüüse?
2) Kas soovitaksite võtta toidulisandina rauda?
3) Kas eelpool mainitud toidulisand tundub mõistlik valik?
4) Milline võiks olla toidulisandiga võetava raua päevane annus? Et oleks piisavalt muutuste toimumiseks, kuid ei tekiks ka üleküllasust.

Ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Jah, kehas on vähene rauapuudus. Kena oleks teada ka täisvereproovist MCV taset ja otseselt rauasisladust seerumis. Julgen soovitada pikaajalist rauaravi, nt Retafer 1 tab päevas 4-6 kuud. Seda selleks, et täita organismi rauavarud. Muidu oleks olukord, et toiduga saadud raud läheb kohe vereloomeks. Muidugi peaks analüüsima ka raualeket kehast- selle peamine põhjus noortel naistel on vererohke menses. Loodan, et Te ei ole vegan ??
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Juuste väljalangemine- rauapuudus?

Tere.
Nimelt mul selline probleem, et mul tuleb juukseid juba väga pikka aega ära, aasta või enamgi, olen kõiksugu võimalikke apteegi ravimeid proovinud. Vitamiinid, ravišampoonid seerumid, õlid ...

Le Vallikivi

Vastas dr Le Vallikivi

Tervist,
midagi pole teha - kui juuste väljalangemise teema on kestnud juba aasta ning kaasub väsimus ja kahvatus, siis tuleb ikka sammud päris-arsti juurde seada ja esmalt välja selgitada võimalikud ...

Loe edasi

rauapuudus

Tere

Sooviksin teada Teie arvamust oma viimase vereproovi raua näitajate kohta - HGB 120 ja seerumi Fe 5,8. Kas tegemist on n.ö. piiri peal olemisega või on rauda ikkagi alla normi?

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Kogu infot mul Teie kirja alusel ei ole. Julgen siiski soovitada Retafer 1 tab päevas, 3-6 kuud, toiduvalikus peaks nädalas 3-4 x olema ikka kena liharoog.
Head tervist soovides,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: