Aneemia ravi 19.06.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Arst määras mulle 2016a alguses 2xpäevas rauatabletid, kuna on suur väsimus ja Hgb 104. Esmalt võtsin ligi 1kuu Retaferi 2x päevas (mõjutas seedimist). Seejärel tabas mind 1nädalane palavikuga viirushaigus millele järgnes ühepoolne kopsupõletik+12päevane antibiootikumi ravi. Peale paranemist võtsin edasi rauatablette Ferretab 2x päevas 1, 5 kuud, misjärel vere korduvanalüüs näitas Hgb 102. Arst kirjutas välja retsepti Ferrum Lek tablettidele, mida võtsin 4 nädalat ja kontrollvereanalüüs näitas Hgb 104. Võtan rauatablette väga korralikult, 2h enne ja 2h peale tableti võtmist ei tarbi piimatooteid jne. Toitun hästi ja söön kõiki rauda rohkem sisaldavaid toiduaineid. Oma arst soovitas praegu septembrini edasi Ferrum Lek tablette võtta, et siis uus vereanalüüs teha. Minu küsimus - kui on näha, et senine 2,5 kuud järjest rauatablettide söömine ei ole mu Hgb praktiliselt kuidagi tõstnud, siis kas mul on mõtet neid tuima järjekindlusega edasi süüa? Kas peaks hoopis tegema mingeid lisauuringuid? Mis arsti poole võiks selle teemaga edasi pöörduda?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
sellisel juhul peaks tõepoolest uurima, mis on rauapuuduse põhjus - kas on tegemist ülemäärase rauakaoga või halva imendumisega. Esmased analüüsid ja uuringud saab teha oma perearst, kes vajadusel Teid edasi suunab.
Lugupidamisega
Le Vallikivi