Mononukleoos? 03.05.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen juba viis päeva vaheldumisi suuremas või väiksemas palavikus olnud. Alguses olid lümfisõlmed ja kurk väga valusad, lümfisõlmed (kaelal) on siiani suurenenud /üles paistetanud. Kurk enam valus pole. Mõni päev ei ole palavikku peaaegu üldse ja tundub, et olen juba terveks saanud, aga eile õhtul tõusis palavik 39 kraadini. Mul pole taolist asja varem esinenud. Ise mõtlesin, et äkki on tegemist mononukleoosiga? Mul on ka väsimus ja isu ei ole.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Jah, võimalik, et on mononukleoos, kuid võib ka mõni muu haigus olla. Kahjuks ei ole võimalik minu situatsioonis anda lõplike soovitusi diagnoosi ja ravi osas. Saan soovitada pöördumist oma perearsti juurde, kes saab teid reaalselt läbi vaadata, teha vajalikud analüüsid ja anda ravisoovitused.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi