Valud rindkeres 17.01.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Paar päeva tagasi tekkisid valud rinnus täpselt keskel. Valu ei ole tugev, aga siiski pidevalt tuntav. Tundub nagu keegi rõhuks sellele kohale. Valu ei tundu sõltuvat otseselt ühestki liigutusest, ega hingamisest. Eelnevalt olen olnud pikalt haige, põiepõletiku raviks tarvitasin ka tugevaid antibiootikume. Samuti on haige kurk. Kurguhaigus on mul terve elu olnud ja päriliku laadi, kuna see kunagi palaviku ega halva enesetundega pole kulgenud, pole ka kurgumandleid ära opereeritud. Päev enne kui hakkasin tundma rinnus valusid, tegin esimest korda pärast kuud aega trenni (enne seda olin sama rutiiniga harjunud juba pikka aega), kuigi kurk polnud selleks ajaks veel päris terveks saanud. Hetkel on häälepaeltes tunda mõningat kähedust ja kurk valutab kergelt, köha puudub. Kurgu raviks olen kasutanud käsimüügist saadavaid ravimeid. Palavikku mul pole, kuid tunnen ennast väsinult, mis samas võib olla tingitud ka pingest ja kurnatusest pärast pikka haiguse perioodi. Tahaks teada, millest võib olla põhjustatud valu rinnus, kas see on kuidagi seotud kurguhaigusega ja kas tegu võib olla bronhiidiga, kuigi köha puudub? Kas tegu võib olla ka mingi tõsisema probleemiga või südamega? Viis kuud tagasi tehti vereanalüüs, kuna oli vaja tervisetõendit ja siis olid kõik näitajad korras, kas see tähendab, et midagi tõsist karta ei tuleks muidu peaksid näitajad veres olema juba pikka aega. Pole kunagi suitsetaja olnud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Rindkerevalu on üsna keerukas lahendada arsti vastuvõtul, veelgi keerukam e kirjana. Teie noorus, 18 aastat vähendab raske südamehaiguse võimaluse. Küll aga treening, lihasvenitus rinnaku-roietevahelises piirkonnas, kerge hingamisteede põletik, mao-söögitoru reflukshaigus jm võivad olla sedasorti vaevuse algne põhjus. Ega muud saa soovitada kui tarvitada käsimüügi valu ja põletikuravimit kuurina, nt ibuprofen 0,4 x3 1 nädal koos kõrvetiste rohuga mao kaitseks ( omeprazol esomeprazol toimeainetena). Siis peaks vaevus taanduma. Kui tekivad uued sümptomid ja midagi muutub haiguspildis, siis peaks kindlasti pöörduma arsti vastuvõtule.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi