Rindkeres ja seljas valud 05.02.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

On pikemat aega rindkeres valu hoogusid, enamasti rindkere pinnapealsed valud, vahest ka tugevad valu sööstud mis kestnud lausa üks tund, kuid need rinnust seest. Viimased paar nädalat on hakanud lisaks veel seljas vasaku "tiiva" ja selgroo vahel valu ja kangus tunne. Olen käinud ka arsti juures mure kurtmas, kuid alati arsti juures olles pole valusid olnud ja ka ekg korras olnud, ka koormustest oli korras. On ka 1tüübi diabeet 1aasta olnud. Käisin ka füsioterapeudi juures, et äkki rühist mingid valud kuna on istuvat kontori tööd palju ,kuid tema väitis et rüht korras. Kus kohast võiks veel abi saada või mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kahtlustan lülisambast ja lihastest lähtuvaid valusid. Esialgu lihtsad uuringud: röntgenogrammid kopsudest, lülisamba rinnaosast, vereproovid, täpsemalt reumaproovid, välistada spondüliit, puugitõved. Neid korraldab perearst. Edasi vajadusel juba eriarstid, nt ortopeed, reumatoloog jt.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi