Keskkõrvapõletik ja sellele järgnev peavalu 11.01.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul on järgmine mure: detsembri keskel tundsin kerget valulikkust ülakehal- kaelal, rinnal (lümfid?) jne, täpselt selline tunne nagu algaks gripp. Grippi ei tulnud, oli kerge nohu- köha, mida koduste vahenditega üsna edukalt ravisin. Ühel päeval hakkas kerge peavalu, mis kestis oma 3- 4 päeva. See kulmineerus jõululaupäeval kõrvavalu ja verise eritisega kõrvast. Läksin EMOsse, kus diagnoositi keskkõrvapõletik ja määrati raviks 7 päeva Augmentini. Võtsin seda korralikult ja perearsti juures käisin kontrollis, kes kiitis, et kõrv paraneb ilusasti. 3 päeva pärast AB ravi lõppu hakkas pea taas õrnalt valutama. Kuna ma ei ole väga suur peavalutaja, siis tegi selline pingepeavalu- tüüpi korduv valu mind murelikuks. Sellele lisandus kerge valuaisting haiges kõrvas ja seega läksin 08.01 uuesti perearsti juurde kontrolli. Kõrv pidi olema heas korras ja midagi kahtlast ei märganud. Kõrvakuulmine on ka endine. Arst arvas, et äkki on uus külmetus peale tulnud ja sellest ka kerge pea- ning kõrvavalu. Rahunesin maha, aga järgmisel päeval tundsin endiselt peavalu, mida oleks nagu tiheminigi olnud. Lisaks oli õhtul taas tuttav gripieelse iseloomuga lihasvalulikkus (selg, abaluud, kael). Tänasest vältab juba 2. nädal, kui iga päev tunnen vähem või rohkem peavalu, mis meenutab pingevalu, aga ärevaks teeb, et see on nii pikalt ja see kiirgab vahel nii otsmikule, kuklale kui ka meelekohtadele. Seega väga ebatüüpiline. Vahel on lihtsalt "pea paks". Palavikku ei näi olevat, aga enesetunde järgi nagu oleks. Mul on tekkinud küsimus, et kuna kõrvapõletik pidi paranema aeglaselt, siis kas see peavalu võib olla seotud kõrva paranemisega (rõhk kõrvas erinev vms)? Teisalt tekkis mõte, et kasutasin AB ravi- kas see ei või olla mingi kõrvaltoime? Seedimist mõjutas see küll. Kui palavikku pole ja peavalu ei ole tugev ega äkiline, siis kas võib olla rahulik, et ei ole meningiiti? Kaelakangestust ei tunne, aga kaelalihased on olnud vahel pinges küll.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
see peavalu on tõepoolest kummaline- kõrvapõletikust paranemine harilikult nii ei käi, inimene saab lihtsalt terveks ja mingeid jääknähte ei ole. Samuti ei ole antibiootikumil nõnda kaugele ulatuvat mõju. Meningiit see nüüd kindlasti ei ole. Soovitaks proovida, kas peavalu jääb püsima, kui kaela- õlavöötme lihaspingest nt korduva massaazhi abil vabaneda - kas valu kaob siis ära või jah? Kui siiski ei, siis on põhjust taaskord ennast perearstile näidata.
Lugupidamisega
Le Vallikivi