kurgu probleem 20.04.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,Doktor kurgu valu juba kolm kuud kurgulagi on kollane vasaku mandli peal on valge täpp ning aegajalt ajab köhima ja kurgus sügeleb.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere lugupeetud Küsija,

Olemasolevate andmete põhjal, teadmata, milliseid ravimeid olete kirjeldatud seisundi ravis juba tarvitanud ja Teid ennast nägemata on üsna võimatu öelda millega tegu. Teie kaebuste võimalike põhjustena tulevad kõne alla näiteks krooniline neelu- või kurgumandlipõletik, allergia, reflukshaigus, mõningate ravimite kõrvaltoimed jne. Kuna võimalikke põhjustavad faktoreid on palju, soovitan Teil esmalt uuesti ühendust võtta oma perearstiga, kes teades Teie eelnevat haiguslugu, oskab anda juba edasised soovitused ning vajadusel suunab Teid täpsustavateks uuringuteks eriarstile.

Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst
Confido Erameditsiini Keskus