Seedehäired 21.01.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on aastaid juba seedehäiretega probleeme olnud (gaasid, häälekas kõht kõhukinnisus ja - lahtisus). Ainuke meditsiiniline diagnoos, mille olen kõikide analüüside ja uuringute tulemusena saanud, on "ärritunud sool" ehk kõht reageerib emotsioonidele, elumuutustele jms ägedalt, esimesena. Ma ei soovi sellega leppida ja elulõpuni niimoodi elada. See tervisehäire on midagi, millest pole võimalik rääkida, aga ometigi mõjutab see igapäevast elukvaliteeti TOHUTULT. Olen terve, liigun palju, söön tervislikult. Noor naine, kes tahab kogu hingest täisväärtuslikku elu elada, aga just tervisehäire tõttu ei saa. Hetkel olen tegemas parasiitide puhastuskuuri koi- ja soolikarohuteega ning kõikide toitudega, mille kohta olen lugenud ja mis selle vastu aidata võiksid. Siit küsimus - olen avastanud, et mu heledas ja pigem vedelas väljaheites on mustad pisikesed täpid. Neid on üsnagi palju ja näen neid wc-paberilt. Kõikide parasiitide kirjeldused, mis ma lugenud olen, räägivad valgetest ussidest ja ussimunadest. Millega mustade täpide puhul tegemist olla võib?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Äkki olete moonisaia söönud ?? Parasiitide uuring toimub väljaheite uurimisega mikroskoobi all.
Küllap on tegemist ärritunud soole sündroomiga. See polegi päris haigus, vaid soole talitlushäire, kus normaalset sooletegevust tunnetab patsient kui rasket haigust.
Soovitan teha dieeti- 2 nädalaks ära jätta gluteeni sisaldavad tooted ehk ei sobi nisu, oder, rukis, kaer. Kui enesetunne paraneb, on see viide tsöliaakiale. Seejärel jätta ära värsket piima sisaldavad toidud, isegi saiakesed, jäätis- kui enesetunne paraneb- viide piimasuhkrutalumatusele.
Mõistan muret, sest olen kohanud palju Teie saatusekaaslasi. Pikapeale muutuvad ka Teid uurivad-ravivad arstid koos Teie soolega samuti ärritunuks. Võiks proovida ravimitest veel Duspatalini kui eelmainitud dieet ei aita.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Seedehäired

Tere
Mul on selline probleem, et kõht on sageli kinni. Teen palju istuvat tööd ja võib-olla ei liigu piisavalt palju. Hetkel käin iga päev tagumist häda tegemas, aga viimasel ajal ~2 nädalat on valus ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Soovitan taas perearsti külastust. Vajalik on ka üldvereproov, hemoglobiini väärtus jm. Kolleeg mõtleb ja koostab parima täpsustavate uuringute ja konsultatsioonide plaani.
Head tervist ...

Loe edasi

seedehäired

tere!
Mul on probleem. Ma koostasin koos treeneriga jõusaaliprogrammi ja järgin seda. Samas läksin üle toitumisele 4-6 korda päevas, korraga söön vähem. Kõik oli täitsa hea seni kuni tekkis kõhukinnisus. ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere D
Põhjusi on palju. Igatahes peate saama salatitena porgandit, õuna kaalikat, kapsast, teralieba. Arvan, et üks põhjus on see et hoolsa trenniga kaotate higistamisega palju vett, sellevõrra ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: