Sapipõie eemaldamise vältimine tüsistuste ohu tõttu 17.11.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Esinesid ülakõhuvalud ja ultrahelis leiti sapikivi. Nüüd on plaanis eemaldada sapipõis. Olen kuulnud nii palju hilisematest tüsistustest nagu nt. sapi valgumine makku ja põletiku tekitamine, rasvase toidu söömise järgsed seedehäired. Praegu tundub viga see lõikus ette võtta. Kivi lahustav ravim pidi olema mittetõhus. Olen lugenud loodusravi kohta kivide väljaajamiseks või lahustamiseks. Kas arst soovitaks mul seda varianti kaaluda?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui vaevused on harvad siis tasub proovida mittekirurgilist ravi. Selle võimalusi tutvustavad perearst, gastroenteroloog ja kirurg. Koostöö !

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi