Valu kurgus 09.01.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Viimastel päevadel on kurgus tugev valu , eriti neelamisel.Neelamisel tundub nagu oleks mingi tükk kurgus.Sülje-eritamine on suurenenud.Millega võib tegu olla?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui vaevused on kestnud 3-4 päeva ja valu on kurgus siis mõtleksin ennekõike kurgupõletikule- see on viirushaigus mis paraneb üldjuhul iseenesest. Kurk võiks olla vaatlusel punasem, mandlid samas endised, ilma mädakorkideta, ka palavikku võiks veidi olla. Kodune ravi, valuleevenduseks ibuprofen v paratsetamool, soojad teed, mõistlik reziim.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi