Kõhuvalu 16.12.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul on selline küsimus, et mul on mitu aastat olnud aga pole tähelepanu pööranud , kui ma kõhu täiesti täis söön hakkan aevastama. Viimasel ajal on see tihedam.Nüüd kuu umbes suht tihti valutab kõht. Viimasel ajal lööb kõhtu valu peale söögi ja peab vetsu minema.Mõnikord läheb rohkem aega. Kõhuvalud on nii erinevad

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Kõhuvalude pihul on väga oluline see, mida Te sööte, millal Te sööte, kuidas Te sööte. Kas valud on ühes kohas või erinevalt, kas nende tekkimine on ühesugune või erinev, kas kaasub kõuhupuhitus või mitte, milline on väljaheide ja veel tuhat erinevat asja. Seetõttu ei tohiks sellist probleemi interneti teel lahendada, vaid ikka silmast silma ja kodutööna tuleb kindlasti eelnevalt pidada nn kõhuvalupäevikut, kuhu Te päevade kaupa üles kirjutate, mis Te sõite, millal ja kus valu tekkis, kas olid ka kõhugaasid ja milline oli väljaheide. Sellest lähtuvalt saab ka asjaga edasi minna.
Parimate tervitustega
Le Vallikivi