Pikaajaline palavik ja kehv enesetunne 03.11.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on juba pea kuu aega olnud püsivalt palavik u 37,2.
Aegajalt esineb alaseljas valu, pearinglust ja südame pekslemist, nõrkust ja keha on kaetud higiga.
Rase ei ole, paar päeva tagasi tegin testi ja eile algas ka menstruatsioon.
Perearstile panin täna aja. Aja sain aga alles 17.novembriks.
Kuna enesetunne läheb aina kehvemaks ja süda peksab olen väga mures.

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Ega te pole haigena tööl käinud? Kui nii, siis peaksid need sümptomid mõne aja pärast ise mööduma, kuid peate aja maha võtma. Sellised sümptomid võivad tegelikult viidata praktiliselt ükskõik millisele haigusele - need viitavad üldisele stressiolukorrale teie kehas. Tegemist võib olla ka vaimse stressiga - nt depressioon jm psüühilised haigused, ületöötamine jne. Kindlasti tuleks pöörduda arsti poole, et välistada olulisemad haigused. Sageli juhtub, et kõik analüüsid ja uuringud on selliste sümptomite juures normaalsed ja mingit kindlat haigust ei diagnoosita. Sellisel juhul tuleb oodata nende sümptomite iseeneslikku möödumist.
Praegu soovitaksin teil rohkem puhata, vajadusel võtke töövõimetusleht.