viirus neerudes 30.11.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Jain 21.novembrist haigeks - kova kurguvalu, palavik, kehv enesetunne. Tanaseks, 30.novembriks on kurguvalu vahenenud, enesetunne on ka veidi parem, kuid palavik on endiselt kogu aeg 37,4, juba teist nadalat. Kaisin kurguarsti juures, kes arvas, et on viirus, aga et viirus on hoopis neerudesse loonud. Kas see on voimalik? Neerudes on valu kyll.Loodetavasti saan ehk siit ka mingeid vastavaid ravimeid, aga tahaksin siiski kysida, millega mul oleks voimalik ennast ravida, oma neerude tegevust no. toetada. Elan praegu Poolas, siin kindlustatud ei ole ja arstide juures kaimine on ysna kallis tegevus.
Olen 32.-a naisterahvas, ei suitseta, ei tarvita alkoholi ega kohvi, soon ysna tervislikult, kaal normis, ei tarvita pidevalt ravimeid ja allergiat ka vist ei ole. Tanan!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitaks esialgu neerude toetamiseks soolavaest dieeti, 1l gaasita mineraalvett päevas, neeruteesid: lesika või naistepunateed. Kui palavik kipub olema 3-4 päeva üle 38,5 C viitab see tõsisemale infektsionile. Vajalik on ikka pissi ja vereproov, siis saab otsustada ka ravi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi