Kuuma rasva/õli põletus 23.10.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Juhtus õnnetus, mille käigus minu käele valati kogemata peale tuline rasv (otse grillilt). Minu mure seisneb nüüd kartuses, et käele jäävad päris suured armid.
Mida tarvitada käe raviks või kuhu pöörduda? Sama päeva õhtul käisin ka emo-s.
Õnnetus juhtus paar päeva tagasi.

Tänan!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Põletushaava ravi on päris pikk protsess. Palju sõltub põletuse sügavusest ehk raskusastmest, arstide keeles I, II A , IIB või III aste. Haavaravi sisuks on elutute koeosade eemaldamine ja steriilse niiske isotoonilise, kudede paranemist soodustava keskkonna loomises. See vähendab ka armi võimalust. Armide raviks on saadaval spetsiaalsed silikoonplaastrid, Contractubex salv, uuema vahendina Sodermix salv. Mõistlik on, et kogemustega meedik ravib Teid kuni paranemiseni.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi