kõhuga on probleem 24.09.14 / Perearst

Külastaja küsib:

kõht on suur ja kõva ning käimisel on kuulda vee loksumist

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!

Teie kaebuste põhjal võiks kahtlustada, et tegu on astsiidiga ehk vedeliku kogunemisega kõhuõõnde. Astsiidi peamiseks tekkepõhjuseks on rõhutõus värativeenisüsteemis. Astsiiti võivad põhjustada erinevad haigused: kõige sagedamini maksahaigused, harvem kõhunäärmepõletik, südamepuudulikkus ,teatud juhul kasvajad ja muud harvem esinevad haigused.
Astsiidi kahtlusel tuleb kindlasti pöörduda arsti poole. Perearst saab korraldada esmased uuringud ja vajadusel suunata edasi eriarstile.

Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst
Confido Erameditsiini Keskus