maitsmismeele muutus 18.09.14 / Perearst

Külastaja küsib:

ei tunne toidu õiget maitset,toit tundub mage ja veidi viha.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Maitsmismeele muutust võivab põhjustada väga erinevad haigused ja seisundid. Näiteks erinevad seedetrakti haigused, neuroloogilised probleemid, diabeet, tsingi defitsiit. Ka paljud erinevad ravimid võivad tekitada maistsmismeele muutust. Kuna maitsetaju on väga tugevasti seotud lõhnatajuga, siis ka erinevad hingamisteede haigusseisundid võivad väljenduda maitsmismeele muutusena. Maitsetundlikkus väheneb ka suitsetajatel.
Peale 60ndat eluaastat toodab suu vähem sülge ning ka suukuivus võib mõjutada maitsetundlikkust.
Kuna erinevaid põhjusi maitsmismeele muutuseks on palju, soovitaksin pöörduda perearstile, et kindlaks teha, millega konkreetsel juhul tegu.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst
Confido Erameditsiini Keskus