Silme eest läheb mustaks 15.06.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on selline probleem, et püsti tõustes läheb silme eest mustaks. Korraks kaob pilt ära ja natukese aja pärast ( 5-6 sek) on tagasi. Seda on mul on ennemgi olnud.. alguses oli väga vähe, et ma ei pööranud sellele üldse tähelepanu, aga nüüd viimasel ajal on koguaeg, kui püsti tõusen korraks pilt must. Millest see võib olla tingitud ? Lisan juurde, et vererõhk on normis 127/80 ( vahest rohkem, vahest vähem). Alles tehti ka peast kompuuter uuring, öeldi et kõrvale kaldeid ei esine. Ennast paneb muretsema, et mis värk on, et ennem pole sellist asja niimoodi olnud.
Teiseks küsin, et viimasel ajal ninajuurepealt nagu surub ja kohati ka valutab, millest see võib tingitud olla ? Mul on krooniline nohu ja tatt valgub kurku.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Noortel naistel, eriti pikemakasvulistel ja saledamatel (kõhnadel) on selline probleem sage. Lamadest või istumast tõustes toimub vere ümberpaigutumine kehas, lühiajaline vererõhu muutus. See ei ole just ohtlik, kuid ebameeldiv. Soovituseks on teha arsti juures vererõhu ja pulsisageduse testid- hinnata vererõhku istudes, vahetult tõustes ja edasi 1 min vahega 3 x. Sama ka lamadest püsti tõusmisel. Infot annab ka 24 h vererõhu monitooring.
Ninavaevust seletaks kroonilise nohuga. Igaks juhuks peaks ehk uurima nina kõrvalkoopaid, need peaks olema kenasti näha ka CT uuringul, mis on juba peast tehtud.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi