pööritus 02.02.04 / Perearst

Külastaja küsib:

hommikuti ülestõustes ja vannituppa minnes hakkab pea ringi käima ja silme eest läheb mustaks. millest see tingitud on?
Andrea 20a.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan et see on normaale ärkamisega kaasnev ilming. Öösel on vererõhk ja südame löögisagedus ikka veidi madalam. Kui hommmikul krapsti üles tõusta siis veel mõnda aega töötab organism öise reziimi järgi. Sellest see tunne ongi. Ärgake mõnuga, istuge veidi voodiserval, ringutage, tõuske aeglaselt, ringutage veel ja tasapisi hakake tegema hommikusi toimetusi.
Head tervist soovides Madis Veskimägi