Kaalulangus 13.01.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 27aastane naisterahvas. Sünnitasin augustis lapse. Enne rasedust olin normaalkaalus st. 55kg. Olen 165cm pikk. Rasedusega võtsin juurde 10kg, millest sünnitusega läks maha kohe 6kg. Nüüdseks aga kaalun juba 48kg. Mureks ongi suur kaalulangus, kuna enesetunne on nõrk ja pea käib tihti ringi. Söön korralikult 3 korda päevas ja näksin söögiaegade vahepeal. Iga päev tarbin ka magusat. Kindlast söön rohkem, kui enne rasedust või isegi raseduse ajal. Last toidan ainult rinnapiimaga. Kas tõesti tarbib laps kõik minu sissesöödud kalorid? Kas selline kaalulangus pärast sünnitust on normaalne või peaksin muretsema?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kaalulangus "iseenesest" on tõsine sümptom, mille põhjuseid on palju ja vajalikud on uuringud. Esmane külastus perearsti vastuvõtue, kõige täpsustamine, esmased uuringud ja põhjendatud edasine tegevus.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi