Valu paremal roidekaarealusi 01.09.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, sooviksin küsida, milliseid uuringuid tuleks läbida, et välistada raskemaid haigusi.
Probleemiks valud paremal roidekaarealusi, mis on kestnud aastaid, viimasel ajal harvemaks jäänud, kuid aeg ajalt esineb siiski tugev valu, mis kiirgub paremale poole alla ja külge. Valu leevendub iseenesest vahel päevaga vahel mõne tunniga. Varasemalt esines ka kerge pidev iiveldus, isutus, kuid see on möödunud. Muidu olen terve olnud mingeid ravimeid pidevalt ei tarvita, alkoholi ka nagu eriti ei joo, operatsioone ei ole olnud. Sünnitanud ainult 4 last.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vabandan hilisema vastuse eest. Minu jaoks olulised faktid- 4 last, st sünnitused, valu paremal roidekaare all ja maksaproovid on midagi näidanud. Mõte kipub liikuma ikka sapipõie ja sapiteede haiguste suunas. Vüib juhtuda, et probleemiks on siiski sapikivid, mida alati ei ole võimalik ka ultraheliuuringul näha. See on hea, et valusid vähem, kõike ei peagi tingimata ravima või ära lõikama. Selguse mõttes soovitan taaskord ultraheli uuringut sapiteedest, seda peaks tegema söömata, siis on sapipõis sapiga täitunud.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi