Kas mandlite probleem? 18.03.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Minu probleem siis väsimus, jõuetus, koormustaluvuse vähenemine, südamerütmihäired (vahelöögid) ja kiire pulsi hood. Peale aasta kestnud janti ja erinevaid uuringuid suunati ka kurguarstile. See avastas siis, et mandlid väikesed ja suurte mädakorkidega- ehk siis juba kaua vigased olnud. Kuigi ei kurguvalu, ei näita ka vereanalüüsid midagi kahtlast. kardioloogi poolt soovitatud külastada reumatoloogi- nii öelda südamereuma kahtlusega. Reumabaktereid ka ei leitud.
Kas võib rütmihäirete põhjus siiski nendes samades mandlites olla? Kuid kui tõenäoline on, et peale eemaldamist saab ka asjad korda? On juba hirmutatud, et rütmihäire võibki püsima jääda. Samas aasta tagasi tehtud ehho- uuring südamelihases kahjustusi ei näidanud, ka EKG-d ja koormustesti leid on normis olnud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Palu muresid , kõige häirivam on asteenia ebaselgusest. Ehk vaevused on, kuid otsest tõbe pole leitud. Katsun lohutada- vahelööke esineb kõigil, mõni ei pööra tähelepanu, teine jälle kaldub muretsema. Abi oleks südamerütmi ööpäevasest uuringust, pigem kindluse andmiseks, et kõik on häsiti või leitakse midagi uut. JAh, südamevaevused võivad olla seotud kr mandlipõletikuga, kuid meditsiinis on raske anda garantiid, et see tõesti nii on ja mandliopi järgselt kõik kaob 100%. Võiks mõtelda ka depressiooni ja kroonilise ületöötamise peale, ka see võib anda palju sarnaseid sümptome. Ega muud kui hea koostöö oma perearstiga. See on tegelikult parim mis ühel patsiendil võib olla.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Muhk kaelal

Avastasin täna endal kaela vasaku poolel muhu. Kuna endal bronhiit ja kurk punane, kas võib sellest ka tekkida?

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Teie antud info on väga napp. Sagedasem põhjus on ülemiste hingamisteede, mandlite ja kurgupõletikuga kaasnev lümfisõlme suurenemine. Nädal jälgimist, kui püsib, siis vereproovid ja ravi perearstilt, ...

Loe edasi

Suurenenud ja punetav kurgunibu

Tere!
Punetav kurgukaar, tunduvalt suurenenud kurgunibu, mis neelamisel on valulik, väike palavik (~37,2). Kas see on normaalne, et kurgupõletikuga on mandlite asemel suurenenud kurgunibu kaks korda?

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Jah, harva küll, aga võib olla küll nii.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: