Pöial "suriseb" juba mitu päeva 09.02.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Alates neljapäeva õhtust on parema käe pöidlas selline naljakas "surisemise" ja sipelgate jooksmise tunne nagu peale käe "ära suremist".
Tegin kodus trenni, ja üht harjutust tehes (selle video järgi: http://www.youtube.com/watch?v=uw8qpKfWGwc) suri äkki terve parem käsi ära. Mõne aja pärast läks enamus käest normaalseks tagasi, aga pöial ja aega-ajalt ka laik käe siseküljel randme ja küünarnuki vahel ning pöidla juures peopesas jäid selliseks imelikuks.
Otseselt valus kuskilt pole, kõik liigub, on ilusti roosa ja tundlikkus on olemas, aga nendest piirkondadest on see tundlikkus kuidagi teistsugune ja see sipelgate jooksmise või surina tunne lisaks. Randmes on ka kerge nõrkuse tunne aega-ajalt, aga pöidla surin on kõige häirivam.

Millega võiks tegu olla ja kas see läheb ise üle?

Muidu olen terve noor inimene, normaalses vormis ja muid kaebusi pole.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
selle harjutuse puhul on kaunis suur venitus ja staatiline pinge kaela-õlavöötmes, mille käigus võis ka käe nahanärv venitada saada (tuimus ja "suremise" tunne - sest liikumatuks ju käsi peale harjutust ei jäänud. Kui enamus kätt "tuli tagasi", siis teeb seda lühema või pikema aja pärast ka pöial, midagi ohtlikku see ei ole, küll aga võib ebamugavustunne mõnikord kesta nädalaid ja seda ise mõjutada ei saa.
Lugupidamisega
Le Vallikivi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Palaviku tunne ilma palavikuta

Tere!

Kuna ma olen selle üle imestanud juba mitu aastat, aga erialase sõnavara mittetundmise tõttu ei oska selle kohta infot ise otsida, siis küsin Teie käest.

Iga inimene teab, ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Palavik on üks paljudest keha vastusreaktsioonidest haigustekitajale. Palaviku intensiivsus sõltub sajast üksikasjast. Kuid ega palaviku puudumine, kuid muidu halb enesetunne ei tähenda, et ...

Loe edasi

käed surevad

Tere! Olen 32 aastane naine, üldiselt terve.
Tegin aias kääridega lõikamistööd paar tundi, õhtul tundsin, et parema käe pöial on tundetu ja suriseb, nagu oleks "ära surnud". Järgmiseks päevaks tuimus ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Arvan, et kääridega töötades surusite liigtugevalt pöidlasse suunduvale närvile ja tekkis selle mööduv kahjustus. Teinekord võib nii töötades tekkida ka randmekanali turse, mis omakorda surub ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: