Valu rinnus 24.11.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,mul on astma ja pronhilaiendi,saan ka ravi.Aga mis on kummaline,on see,kui hommikul ärkan,siis rinnus hakkab valutama,samuti vasak käsi,põhiliselt küünarnukist ja kiirgab labakätte.Selline tuim valu,käsi suriseb,valutab,samuti rinnus,keskel ja ka nabast ülevalpool.Hingata on valus,õhupuudus,ainult nii,kui pikali olen,see möödub umbes tunni kuni paari pärast.See ei ole igapäevane,kas üle päeva,vahel on mitu päeva vahet.Eile oli hommikul sama,samuti täna,pole ennem mitu päeva järjest olnud.Kui tööl olen,ja hommikul valutama hakkab,siis pingutamine,ka jalutamine on piin,siis möödub see kuskil 5-6 tunniga,eeldusel,et üritan rahulikult olla.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vastus lühike- kiiresti arsti vastuvõtule. EKG, koormustest, analüüsid. Seniks võiks katsetada valu korral nitrogültseriini keele alusi imeda. Kui tekib püsiv valu, kestusega üle 10 minuti, tuleb rahulikult lamada ja kutsuda kiirabi. Kodutööna tuleks mõtelda südamehaiguste esinemisele suguvõsas ja kõik teadaolevad lähisugulased panna kirja. Südamehaiguste riskifaktorid on suitsetamine, vähene liikumine, perekondlik eelsoodumus, stressirohke töö, meessugu.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Valud

Mul on vahest valud rinnus. Nädal tagasi kandsin seljakotti mõni tund, mis polnud raske, siis oli eriti häiriv valu. Pisteline valu, nagu torgiks miski. Millest see võib olla?
Liisi

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Küllap on tegemist lihasvaludega, kui vanust 45 ja enam kanti siis peaks neid valusid põhjalikumalt uurima. PErearst, esmane vaevuste analüüs, uuringud, vajadusel konsultatsioonid.
Head ...

Loe edasi

valud rinnus

Tere

Probleem on esinenud juba mõnda aega. Kuna aga selle kirjeldamisega on raskusi siis on veninud.
Täna hommikul varakult tundsin rinnus valusid. Et ei saa pikalt ühes asendis magada. ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere V
Olete püüdlikult kirjeldanud detaile. Ise ennast oma vanust, sugu, eluviisi teate väga hästi ja sellest Te ei kirjutagi. Mul aga on väga raske oletada Teie vaevuse tagamaid.
Kuid jah, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: