Ebamugav valu kaela sees 13.01.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Umbes aasta tagasi tundsin väga ebamugavat valu kaelas paremal pool. Kaela all mõtlen mitte kaelalihaseid vms, vaid pigem kõri, kuna valu tuli kuskilt seest, ülevalt poolt. See kestis kindlasti üle kuu aja ning siis kadus iseenesest. Nüüd on see valu jälle tagasi ja taaskord üle kuu aja. Käisin ka perearstil, kilpnääre pidi korras olema ja põletikku ka ei näidanud, öeldi, et äkki viirus. Alguses arvasin, et ju siis on, aga see valu kestab ikka veel nii intensiivselt, et hakkan juba kahtlema. Valu tuleb taaskord kaelast seest, paremalt poolt ülevalt, Enne perearstil käimist tuli valu kaks päeva kõri keskelt, seetõttu kahtlustasingi kilpnääret. Muidu on valu selline tuim, aga väga häiriv ja teeb loiuks ja väsinuks, aga kui tuli kõri keskelt, siis oli konkreetselt lõikav valu, iga kord kui neelatasin. Kurk valus pole kordagi olnud sellel ajal. Nüüd on mul ka iga päev kerge palavik 37-37,3 ja väga nõrk olla. Arst kaela katsudes midagi ei tundnud, aga kui ma nüüd viimasel ajal katsun, siis tundub seal mingi teatud koht olevat, kus see valu nagu kiirguks, kuid ma pole piisavalt tark, et teada, kas see pallilaadne koht on nt mandel, lümfisõlm või midagi muud. Lisan veel seda, et kõige hullem on lamades, siis valu suureneb ja hommikud on kõige ebameeldivamad. Tekib ka kerge surumistunne kaelas ja ajab mõnikord köhatama. Millega võiks tegu olla?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
Teie kaebus on oma olemuselt vastuoluline: kui tegemist oleks tõsise süveneva haigusega, siis pidanuks tema sümptomid pigem ajas pidevalt hullemaks minema, kui et vahepeal sootuks kaduma ja siis uuesti tekkima. Kilpnäärmega seotud haigused reeglina nii ei käitu. Samas on valu intensiivne ja kestab siiski suhteliselt kaua. Kuivõrd diagnoosihüpoteese on mitmeid, siis võibolla peaks kaaluma orgaanilise haiguse välistamiseks nina-kõrva-kurguarsti konsultatsiooni, sest kindlasti mitte ei saa selliseid probleeme lahendada inimest nägemata ning katsumata.
Lugupidamisega
Le Vallikivi