Põlve- ja puusaliigeste valu 16.05.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Juba 4-5 kuud vaevavad põlve- ja puusavalud. Need on mul juba vanad tuttavad, aga nüüd ei taha kuidagi üle minna. Võimlen pidevalt, sõidan jalgrattaga, püüan rohkem liikuda ja kaalu jälgin. Nüüd aga on valus rattaga sõita, trepist käia ja võimelda. Öösiti ei lase valu magada. Olen võtnud põletikuvastaseid ravimeid, kas peaks ehk puusa süstima? Või on hoopis tegu skolioosist tingitud närvivaluga? Palun abi, kelle poole pöörduda.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Osteoartriit on liigeste haigus, mille aluseks on liigeskõhre kulumine ja liikesvõide nappus. Mõõduka koormusega liikumine on hea, kuid üle selle enam mitte. Oletan vaevuse püsimise põhjuseks Teie liigse usinuse käimisel ja võimlemisel. Imelik küll, arstid kipuvad ju kõiki panema liikuma. Kuigi ebaarstlikumat väljendit- sööge rohtu ja võimelge on raske leida.
Teid saavad abistada perearst, taastusraviarst ja ortopeed. Tablettravi korrigeerimine, sobivama liikumis ja harjutustekava leidmine jm. Vahest oleks vajalikud ka liigeseid ja lülisammast täpsustavad uuringud, kui senised on tehtud aastate eest.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi