Ootamatu lööve 09.12.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Mure on järgnev. Esmaspäeval oli pisut kehvem enesetunne ning kurguvalu, mis päädis õhtu lõpuks sellega, et oli palavik 37.7 Järgnevate päevade jooksul on kurguvalu kui selline vahelduva eduga paremaks läinud, neelates on siiski valus, temperatuur päeva jooksul rohkem 36.9 kanti, õhtul aga tõuseb taas, mis ongi vist..normaalne. Eile õhtul oli näiteks 37.5. Selle kõige juures on lümfid paistes ning sellest tulenevalt kael valus. Kui palavikku pole, siis kindel on see, et kerge peavalu on ikka, kas või näiteks püsti tõustes, mil pähe kerge valu lööb.
Muidu polekski siia kirjutanud, sest kurguhaigused on mul juba vana teema, kuid kui riideid vahetasin u 30 min tagasi, leidsin, et reitel on lööve, mis lõpeb umbes põlvede juures, jäädes reite seespoole, olles punasem ja 'suurem' ja 'vihasem'. Väiksemal määral on lööve ka paremal-vasakul küljel piirkonnas, mis jääb naba ja aluspesu alguse vahele.
Ja lööbe tõttu olen nüüd juba lihtsalt mures. Lootsin arstile minekut arusaadavatel põhjustel vältida, õpin Prantsusmaal.
Palun abi :(

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
Loodetavasti on Teie mure tänaseks päevaks juba lahenduse leidnud. Selliste paikmetega lööve kaasuvalt kurguvaluga on üliharva omavahel seotud ja selle päritolu täpsustamiseks oleks kõige parem ikka arstile seda näost näkku näidata - ta võib põhimõtteliselt olla nii haigusega seotud higistamisest ja nahahõõrdumisest vastu riideid tingitud ärrituslööve kui ka mõni sootuks haruldasem haigus.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi