Miks närvilistes (pinge, uutes) olukordades läheb kael laiguliseks? 20.10.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline probleem, et kipun närveerima täiest mõttetute asjade pärast. Tänu sellele lähen ka näost punaseks ja ja kael muutub punaselaiguliseks. Kaasneb ka higistamine. Selline olukord on just siis, kui on mingi pingeolukord või uus olukord või esinemine. Mind häirib see just viimasel ajal eriti, kuna suhtlemist on palju erinevate inimestega. Olen hakanud kandma ka kõrge kaelusega pluuse, kui tean, et selline olukord on ees.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,

Teie puhul on tõepoolest tegemist närvisüsteemi iseärasusega, mis paneb Teid väga tundlikult ja kõigile nähtavalt reageerima Teie jaoks ebamugavatele situatsioonidele. Kahjuks ei suuda sellist asja varjata ükski ravim, ei käsimüügis ega ka retseptiga väljastatav - see on lihtsalt looduse poolt Teile kaasa antud omapära, mida enamasti tõlgendatakse teiste poolt ka voorusena, mitte puudusena, kuivõrd see peegeldab inimese tagasihoidlikkust, tundlikkust ja siirust. Ainuke variant sekke väliseid ilminguid varjata on suhtlustreening, mis aitab kaasa sellele, et Te harjute uudsete situatsioonide ja uute inimestega ning ei reageeri enam nii tormiliselt.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi