Gastriit, Helicobacter, neeruvaagnapõletik 02.08.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Umbes kuu aega tagasi hakkasin end kehvasti tundma. Pidev väsimus, isutus. Samal ajal ka hulga stressi tööst ja kodust. Siis tekkis ülakõhtu tugev valu, surve tunne, kõrvetised üle terve rinna, kõhunahk muutus hellaks, täiskõhu tunne. Võtsin apteekri soovitusel Gaseci, ei aidanud. Pöördusin perearstile, kes võttis vereproovi ja leidis Helicobacteri, aga arvas, et pole vaja ravida. Samal ajal hakkasid valud ka paremal pool küljes, valulik urineerimine. Pöördusin EMO-sse, kus UH tuvastas neeruvaagnas kerge põletiku ja ägeda põiepõletiku. EMOst suunati ka gastroskoopiasse, kust leiti gastriit. Nüüd võtan ikka Gaseci 20 mg päevas ja antibiootikumi Berlocid (10päeva). Neeruvaevused on paranenud, aga maos läheb asi ainult hullemaks. Lisaks on valutama hakanud ka liigesed ning üks kaenlaalune ja rind. Olen tõsises mures. Perearst on väga napisõnaline, aja sain temale alles nädala pärast, sest tema sõnul tuleb enne lõpetada Berlocidi võtmine, kui saab alustada kolmikraviga Helicobacteri ravis. Kui lugesin selle bakteri kohta, siis tõusid hirmud, et mul on lümfivähk, peensoole vähk või veel midagi, sest kogu olemine on nii jõuetu ja valulik. Mao vaevuste käes vaevlen vahelduva eduga 2005. aastast, kui eemaldati sapipõis.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vereproovist Helicobacteri määramine on veidi ebatäpne, seda bakterit määratakse gastroskoopial võetud proovitükist või väljaheiteproovist. Kui see on positiivne ja inimesel vaevused on ravi vajalik ( 2 erinevat antibiootikumi ja omeprazol või pantoprazol tüüpi ravim). Hirm ja ärevus on probleemid, mis teeb haigete ja arstide elu sageli päris raskeks. Selle leevenduseks on täpsustavad uuringud. Olenevalt Teie elukohast peaks vajadusel korraldama CT uuringu kõhust- sellega saab välistada kõik Teid hirmutavad haiguskahtlused. Uuringut saab määrata mõni eriarst, nt gastroenteroloog.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi