Lõua all tugev lööve 06.06.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Dermatoloogile ei saa siin küsimust hetkel esitada, loodan, et oskate Teie mulle nõu anda.
Tekkis kuskil 10 päeva tagasi lõua alla üks villi-punni laadne asi. Ei oskanud asjast midgi halba aimata, kuid ta hakkas laienema, arenema, nüüd pool lõuga peaaegu neid täis ja tundub, et muudkui areneb edasi. Tegemist siis selliste sügelevate punnilaadsetega, peale kipub tekkima kollane koorik, pigistades kipuvad vedelikku välja ajama nagu villid. Samuti kipitavad vahel(võib-olla sellest, et päikest saanud). Olen proovinud Acic ja mingit teist ohatise kreemi ning ühte seene vastast kreemi(apteekeri soovitusel nad kõik), ei ole ükski aitanud seni...
Äkki oskate aidata? Suhteliselt hea kvaliteediga pildi sain kah asjast tehtud, mis peaks ka Teieni jõudma selle küsimusega.
Pilt lingina samuti igaksjuhuks:
http://imageshack.us/photo/my-images/191/vikee.jpg

Tänud!

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
pildi järgi tundub tegemist olevat mädapõletikuga, mis on kirjelduste järgi ka suhteliselt jõudsalt laienenud. Tundub, et siin on hädasti vaja antibiootikumravi, mida saab aga ainult arsti poolt väljastatud retsepti alusel. Igal juhul peaks ennast arstile näitama, selgitamaks välja ka seda, kas all on ka mingi allergiline foon ja kas aitab ainult pealemääritavast ravimvormist (kahtlane) või on vaja juba ka suu kaudu sissesöödavaid ravimeid.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi