Verevalum lõua all 06.02.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Küsimus, millest võib tekkida ootamatult verevalum? Nimelt on üleöö tekkinud lõua alla verevalum. Ise ei pannudki tähele, kuid laps küsis, mis mul lõua all on.

Valus ei ole, samuti ei ole end ära löönud vms.

Selline verevalum on tekkinud elus ka varasemalt. Viimati kunagi paar aastat tagasi ehk. Lihtsalt tekib ja siis kaob mingi aja möödudes.

Vereanalüüse andsin viimati käesoleva aasta jaanuari alguses. Need olid korras ja on ka varasemalt alati korras olnud.

Kas peaksin muret tundma mõne verehaiguse osas?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ei näe mõne raske haiguse tunnuseid. Magades võib inimene teha igasuguseid liigutusi, nii võib ta endale tahtmatult lüüa ka mõne sinika. Ma ei muretseks. Kui aga probleem kordub ja süveneb, siis vajalik täpsustamine, Teie perearst korraldab kõik vajaliku.

Head tervist soovides,

Madis Veskimägi