Triglütseriidid...mida teha ja millest tingitud? 14.03.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Minul tekitab muret tehtud vereanalüüs: triglütseriidid seerumis (vererasvad) 8,36. Kas oskate nõu anda, millest selline näit tekib? Mida ma peaksin tegema või sööma, et seda alandada? Kehakaal on mul normis, 82 kg. Kas selline analüüsi näit on juba eluohtlik? Samuti on WBC näit 9,20, ka see on vist kõrge. S-HDL 0,6 ja S-LDL 2,4. Rohtusid tarvitan juba mõnda aega, 5 aastat hüpertoonia ravimit Betaloc Zoc 50 mg. Ega juhuslikult see ravim ei tõsta triglütseriidide arvu? Veel olen kasutanud mitmeid kordi määrimiseks hormoonsalvi Fucicort, kuna mul tekib näole aegajalt peale magamist sinna põsepoolele, mis oli padjal, täpp, mis hakkab suurenema iga päevaga, lisaks punetab ja pool põske paistetab, tekib ebameeldiv tunne, nagu oleks mürgine putukas hammustanud või herilase hammustuse sarnane. Siis nahaarst andiski Fucicorti, mida pean määrima, kui jälle paari nädala tagant ilmub. Enam ei oska kuhugi pöörduda, sest vastuseid ei saa nendele küsimustele. Proovid said küll tehtud ja see on ka kõik, nõuanne puudub. Olen väga mures, palun teie abistavat nõuannet. TÄNAN teid ette.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Proovin vastata. Triglütseriidide tase on selles nalüüsis tõusnud. Kuid samas LDL on normis ja üldkolesterooli pole märgitud. Kahtlustan, et analüüs on võetud peale sööki, mitte 12 tundi peale viimast söögikorda, st hommikul söömata. Kui nii, siis peaks tegema korrektse analüüsi ja siis edasi mõtlema. Betaloc võib veidi mõjutada vererasvade sisaldust, kuid mitte sellisel määral. Ka salvid ei mõjuta analüüside tulemust. WBC on normi piiril, mureks põhjust pole.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi