veenilaiendid jalasäärtel 18.01.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

olen 18 a. aktiivselt spordiga tegelev noormees (u. 14 tundi/nädalas). Kuidas saaksin pidurdada algstaadiumis veenilaiendite arengut jalasäärtel. Ja kui raske oleks operatsioon(kui asi hullemaks läheb)?

raix

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud Raix

Kahjuks ei oska Teie muret kommenteerida. 18. aastasel noorel mehel

peaksid veresooned olema 100% korras. Võib-olla räägime me teineteisest

veidi mööda. Veenilaiendite all mõistetakse veeni seina ja klappide

häirest tekkinud veenide laiendeid, Teie puhul võib olla tegemist

tugeva sportlase veidi laiemate veenidega, mis tagavad parema vere

äravoolu jäsemetest. Soovitan näidata oma veene veresoontekirurgile, kes

täpsustab, kas tegemist on veenilaienditega meditsiilises mõistes.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst