Tsütomegaloviirus 05.02.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Nädal tagasi oli CMV IgM positiivne. Paar nädalat tagasi oli kerge haigestumine, kuid proovi võtmise ajaks oli enesetunne juba paranenud. Tean, et IgM vormi korral peaks aja jooksul saama proovi negatiivseks, kuid selleks kulub teatud aeg.

Siit tulenebki küsimus - millal oleks õige kõige varem uut proovi anda ja kuidas saaksin ise kaasa aidata ägeda viirusega võitlemisel?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
kui haigestumine kerge ja enesetunne juba parem, siis ma ei näekski väga põhjust kordusanalüüsi võtta, seda enam, et IgM tüüpi antikehad võivad organismis positiivsed püsida 4-6 kuud. Ägeda viirusega võitlemisel ja võitlusest paranemisel tuleb tarvitada ohtralt vedelikku, toituda, kergelt, maitsvalt ja tervislikult, hoiduda külmetumisest, ülepingutusest (nii füüsilisest kui vaimsest) ning ägedate viirushaigetega kokkupuutest.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi