Kõrv ja lõualuu valusad 15.10.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Ma ei teagi, kellele seda küsimust esitada, aga proovin ikka! Nimelt on tegu 12-aastase poisiga, kel on juba pikemat aega just sügise hakul kõrva juurest valus ja suud avada hommikul on üsna raske. Algselt oli probleem minu meelest kergem, kuid nüüd juba vahel veidi ka tuikab. Selline häda võib kesta 1-2 nädalat ja siis see taandub, kuni kes teab millal ta uuesti välja lööb. Suvel sellist probleemi pole. Algselt sai käidud oma perearstil, tema suunas kõrvaarstile, sealt öeldi, et kõrvadega pole miskit, et hambumus on vale. Läksime hambaarstile, tema suunas ortodondi juurde. Sealt saadeti Tartusse tegema peast(lõualuust) röntgenit. Kõik oleks nagu korras, aga probleem püsib. Käisin uuesti Tartus ortodondi vastuvõtul-vastus, tulge uuesti, kui kõik hambad on vahetunud ja siis saab panna breketid. Nüüd, selle sügise hakul oli häda ikka nii tõsine, et laps juba nuttis. Läksime uuesti perearstile, ei osata midagist soovitada, määrigu Fastum geeliga(mis tõepoolest leevendab), sööme paramaxi ja ibumaxi-need ka toovad leevendust, aga kaua niimoodi? Meie perearst arvab, et kolmiknärv on haige? Mida siis sellega teha ja kuidas saada selgust? Kelle poole veel võiks pöörduda?
Jään teie vastust ootama!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Keerukas lugu. Saan soovitada reumatoloogi ( lõualiigese probleem????) ja neuroloogi konsultatsioni. Ka vale hambumus võib põhjustada ülekoormusest lihasvalu.
Ikka hea koostöö oma arstidega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi