Köha ja punased täpid 13.10.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Juba kaks kuud vaevlen köha käes. Tehtud on kaks korda kopsupilt ja vereproovid, mis kõik näitavad, et kõik on korras. Palavikku ei esine, korra olid ka sel ajal üle kere punased pisikesed täpid ja mitu tavalist viirust on ka sel ajal ilmselt mind tabanud. Täpid olid väga punetiste moodi ja selleks ma neid ka pidasin, läksid ise mööda.
Nüüd jõudsin omadega kopsuarstile, kes saatis mind köha tõttu astmauuringutele, aga seal oli kõik korras ja tehti ka allergiatest, mis näitas vaid paari väga pisikest allergiat. Üks on hamstri vastu ja siis natuke lõhekala ja krevettide vastu. Testi tegin eile ja täna olen jälle selliseid punaseid täpikesi täis. Täiesti nõutu kohe ja arstid ka midagi tarka ei ole osanud öelda. Ise olen internetist tunnuseid uurinud ja puurinud, aga ei leia selle kohta midagi tarka. Äkki oskate kasvõi soovitada, mida veel teha, või millele veel tähelepäanu pöörata või langevad sümptomid ikkagi mõne kindla asjaga kokku?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
jääb mulje, et siiski ei ole köha ja punased täpid omavahel seotud. Kui köha püsib ühesugusena, siis tuleb temaga edasi uurida ja nagu ma aru saan, siis sellega Te koos kopsuarstiga ka tegelete. Punaseid täppe on neid nägemata väga keeruline kommenteerida, küll aga võib oletada, et punetised need küll ei ole - punetiste lööve on pigem laatuv ja sellise intervalliga ta nüüd ei kordu, seda enam, et punetiste vastu võiks Teie vanuses veel kaitsta kooli ajal saadud vaktsiinisüst ning üldse on punetistesse haigestumise võimalus Eestis tänapäeval tänu vaktsineerimisele praktiliselt olematu. Kui need täpid ära ei kao ja Teid siiski segavad, võib neid nahaarstile näidata, kelle juurde ei ole ka saatekirja vaja.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi