Punased täpid kurgus 20.04.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Mure seoses oma kurguga, kõik algas kui laps põdes enteroviirust detsembris ja avastasin omalt ka kurgust täpid aga need polnud üldse sellised nagu lapsel, olid tavalised punased, ei esinenud valgeid/kollaseid laike. Ja kui lapsel kadusid aga mul jaanuaris polnud ikka kadunud võtsin ühendust oma pereardtiga. Kohale minnes vaatas ta et täpid on mandlite kohal (mandlid lõigatud) ja neelu seinal, ta ei osanud nende kohta miskit öelda, pidin laskma neil olla et ehk kaovad iseenesest aga need ei kadunud ja veebruaris vaevasid kurguvalud ja rögane köha ja kaks korda olin järjest haige. Siis võtsin uuesti ühendust pereardtiga ja sain saatekirja kurguarstile, tema arvas et mul neelupõletik ja proovidest tuli ka välja hemofiiliuse bakter, sain siis veebruari lõpus 14 p antibiootikumi kuuri peale, pärast seda kurk ei valutanud aga vahel on kriipinud ja selline tunne nagu hakkaks haigeks jääma, täpid on ka alles ja nüüd viimasel ajal jälle kurk kriibib, sellega koos külmavärinad ja peavalud. Ehk oskate või olete näinud midagi sarnast et mis see olla võiks. Jube tüütuks on see pidev haige olek muutunud. Võtan ka kindlasti veel oma pereardtiga ühendust kuid sooviks väga kellegi teise arvamust ka kuna see ei ole normaalne
Lugupidamisega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere!
Need täpid kurgu limaskestal on omased viiruslik kuule kurgu põletikule. Seda nimetatakse ka viiruslikuks enanteemiks. Tavaliselt see kaob paari-kolme nädala jooksul peale ägedat põletikku. Kuid mõnikord võib see püsida 1 kuni 2 kuud kauem, kuid see ei ole ohtlik. Soovitan kasutada vaevuste leevendamiseks apteegi käsimüügiletist ostetavaid kurgu pastille näiteks Trachitol imemise tablett. See eemaldab pisikuid ja leevendab ka valu, sest selle üks toimeaine on paikne tuimasti. Kui vaevus püsi ilma paranemismärkideta veel kuu siis soovitan taas ühendust võtta oma perearstiga.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi.