Paistetus huultel 25.09.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen meeleheitel ega tea, mis toimub. Huuled lähevad paiste, algul hakkab nagu pakitsema ja siis lööb paistetuse välja. Paistetus alaneb nii umbes päeva jooksul alla tasapisi.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
sellise kaebuse puhul oleks esimene mõte mõni sissesöödav (mõni toit või jook) või huultelemääritav (näiteks huulepulk) allergeen, kuigi iseenesest see, et kaebus ainult huuli puudutab, on mõnevõrra kummaline. Igal juhul tuleks täpsustada, mis asjaoludel see kaebus tekib, millega see seotud on, kui kaua ta püsib ja kuidas taandub, millised on kaasuvad nähtused. Sellega saab kõige paremini alustada nii, et pöördute oma perearstile.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi