Rahutu laps 14.12.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Mure järgmine: minu laps, aasta-7kuune, äkki ei taha öösiti magama minna, nii juba 2 nädalat. Nii kui õhtu käes, hakkab jube hüsteeria pihta, nutab pika aega, peab süles teda kussutama ja isegi siis ei jää kohe magama. Kui kell 21.00 magama panna, siis 23.00 alles jääb magama, öösiti samuti vähkreb, jonnib unes, joob vett, magab rahutult, samas hommikuti väga rõõmus, sööb hästi, ainult kõht on kinnisevõitu, kakab igapäev, kuid tihti pabulad ja kaka rohekat värvi. Lõunauinaku ajal harva jonnib, kuid kolm päeva ka siis nutuga magama jäänud, aga õhtud on kohutavad, eile avastasin õhtul lapse kaka sees valge vingerdava ussi, helistasin kohe hommikul perearstile, kes kirjutas ussirohtu, kakaproovi ei võtnud ja arvas, et rahutu uni pole ussidega seotud ja ka see mitte, et hüsteeriliselt õhtuti enne magamaminekut nutab, arst arvas et tegu jonniga, mis mööduv...aga kas on siiski võimalik, et tegu ussidest põhjustatud rahutu unega ja enne magamaminekut hüsteeriline nutt ka ussidest või peaksin, kui nii edasi jätkub, kuhugi pöörduma, sest see kurnab nii mind kui last - see tunnine nutt ja see pole niisama nutt vaid kõva kisaga tegu,
Väga tänades vastuse eest juba ette murelik ema.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabandan hilisema vastuse pärast. Saan soovitada taas nõupidamist perearstiga, kes korraldab edasised uuringud, konsultatsioonid, vajadusel ka haiglauuringud. Laps ei nuta niisama, siin peab olema mingi põhjus, kas kehaline või hingeline.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi