Villid suus 04.12.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Olen leukeemiahaige, kel just keemiaravi poole peal. Raviskeemi tuli kahenädalane katkestus, kuna kehas hakkas "möllama" mingi bakter, mida siis onkoloog ravis kolme erineva antibiootikumiga - Amoksiklav, Zinnat ja Ciprinol. Kõigi muude kõrvalnähtude juurde tekkisid ka suu limaskestadele erineva suurusega villidega sarnased valkja peaga seened. Arsti soovitusel proovisin kummelit ja astelpaju õli ning ka hexoral 0,2% suuõõne pihustit, aga kolme päeva kasutamise järel tundub asi hullemaks minevat. "Villid" levivad , suu kipitab, peale hapu muid maike ei tunne, keel on pooltundetu ja neelatades on kurgumandlite juurest kibe. Ciprinoli kuur peaks kestma veel kolm päeva aga ravimi infolehel on kirjas , et võib tekitada limaskestadele seeni. Mida teha - mida apteegist küsida? Tunne on, et varsti ei saa enam süüagi. Palun kiiret vastust. Ette tänades. M.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabandan hilisema vastuse eest.
Teie kirjeldatud haiguspildi ja raviloo põhjal oletan vaevuse põhjuseks limaskestal vohavat pärmseentõbe, tekitajaks lad k Candida albicans. Tõenäoliselt vajab see seenevastast ravi, mida saab määrata Teid raviv arst või konsulteeriv arst.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Muhud kaelal

Tere,

Sooviks teise arsti arvamust:
Olen pidevalt käinud oma arsti juures probleemiga, et kaelale ja lõualla tekivad pehmed liikuvad muhud. Minu perearsti vastus on, et mõningatel inimestel ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Raske on midagi kindlat öelda. Mulje jääb kroonilisest mandlipõletikust ja lümfisõlmede reaktsioonist. Lümfisõlmed talitlevad kui lahingrühmad, kui pisikud otsustavad rünnata, siis ka lümfisõlmed ...

Loe edasi

Stomatiit

Tere
Minu vanaemal on siis järgmine mure. 2011. aasta novembri lõpus tekkisid talle suhu valulikud villid. Perearsti soovitusel määrisime astelpajuga ja loputasime lilla veega.
Asi ei olnud ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Kirjeldus viitab pärmstomatiidi võimalusele. Selle teke on seotud mingi üldhaigusega, nt suhkruhaigus, immuunsust alandavad haigused, mitmed verehaigused, paljud ravimid, sealhulgas ka antibiootikumid. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi